• 5 komentarzy
  • 5989 wyświetleń

Zawody Drużyn Pożarniczych

23 czerwca 2015 r. o godzinie 10.00 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportui Rekreacji przy klubie Hades w Grajewie rozegrane zostały V Powiatowe Zawody Sportowe Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w których udział wzięło 9 drużyn, z których każda liczyła 10 zawodników. Drużyny dziewczęce, chłopięce i mieszane reprezentowały gminy: Grajewo, Radziłów, Szczuczyn i Wąsosz. Startującym drużynom towarzyszyli opiekunowie, którzy systematycznie przygotowywali zawodników do startu.

Zawody rozegrane zostały według Regulaminu Młodzieżowych Zawodów Sportowo -  Pożarniczych z 2010 roku i obejmowały dwie konkurencje: rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy 400 metrów z przeszkodami. Komisję sędziowską powołał decyzją Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, a sędzią głównym zawodów był kpt. Arkadiusz Lichota.

Wśród drużyn dziewczęcych I miejsce zajęły zawodniczki z MDP Wąsosz z wynikiem 1014,84 pkt., a II miejsce dziewczęta z MDP Boczki – Świdrowo, które zdobyły 1005,65 pkt.

W kategorii Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – drużyny chłopców i mieszane I miejsce zajęli zawodnicy z MDP Ruda, którzy uzyskali wynik 997,10 pkt., na II miejscu uplasowała się MDP Niedźwiadna z wynikiem 996,08 pkt., miejsce III zdobyła MDP Wąsosz, która uzyskała wynik 987,07 pkt. Miejsca poza podium przypadły odpowiednio drużynom: miejsce IV MDP Wierzbowo z wynikiem 977,24 pkt., miejsce V - MDP Szczuczyn z wynikiem 965,04 pkt., miejsce VI - MDP Radziłów z wynikiem 880,70 pkt. oraz miejsce VII MDP Klimaszewnica, która zdobyła 671,41 pkt.

Wszystkim drużynom gratulujemy udanego startu w zawodach i osiągniętych wyników pomimo niesprzyjających warunków pogodowych.

Zawody zorganizowano i przeprowadzono dzięki wsparciu wielu instytucji, firm i sympatyków pożarnictwa. Podziękowania kierujemy do: